Sinema Tarihinde Filmi Yapılmış Oyunlar

Merhaba bildiğiniz üzere sinema tarihinde bir sürü çeşit filmler var. Biz bu sefer sizler için bilgisayar, konsol oyunlarının filmlerini derledik. Liste şu şekilde:

1- Tomb Raider

Warner Bros tarafından 2018 yılında sinemalara sürülen Tomb Raider oyunun bir filmi. Filmin konusunu oyunu oynayanlar bilecektir. Fakat ben bilmeyenler için anlatayım. Filmin konusu; adada hayatta kalmaya çalışan bir kadının hikayesi. Adaya keşifler yapmaya, araştırma yapmaya giden bir ana karakterimiz var. Tabii işler bildiğiniz üzere sarpa sarıyor ve adada kalıyor. Filmde izleyecekleriniz kızın hayatta kalma çabası. Keyif alacağınız, eğleneceğiniz, gerileceğiniz güzel bir film filmi sizlere öneriyorum.

  • Filmin toplam izlenme sayısı: 317.387
  • Filmin toplam hasılatı: 4.618.090 Tl.

2- Rampage Büyük Yıkım

Warner Bros tarafından hazırlanan 2018 yılında sinemalara sürülen başrolünde Dwayne Jahnson’un yer aldığı film. Filmin içeriği ise: Aksiyon, macera, eğlence, gerilim olan tam bir kaos. Şehirde yıkımlar, insan çığlıkları gibi kaos tarzı filmler seviyorsanız bu film tam size göre!

  • Filmin toplam hasılatı: 4.533.470 Tl.
  • Filmin toplam izlenme sayısı: 327.476

3- Resident Evil: Son Bölüm

Yine Warner Bros katkılarıyla yapılmış filmlerden olan Resident Evil son bölüm filmini sizlere öneriyorum. Filmin konusunu oyunu oynayanlar bilecektir. Konusunu bilmeyenler için konusu; savaş, aksiyon, macera ve korku. Filmde 5 kişilik bir grup var. Bunlar yaratıklarla başka grup, kuruluşlarla savaştıkları aksiyon, macera dolu izlemeye değer bir film!

  • Filmin toplam hasılatı: 2.890.024,00 Tl.
  • Filmin toplam izlenme sayısı: 224.921

4- Kirpi Sonic

UIP katkılarıyla yapılmış olan bir zamanlar çoğumuzun oyununu oynadığı, çizgi filmini izlediği koşarken kendimizi Sonic gibi hissetiğimiz çizgi film. Filmi 2020 yılında yani bu yıl vizyona girdi. Sonic ve hız severler için güzel bir film. Suçlarla mücadele eden hızlı, halkın yanında olan, yarışlara katılan bir karakterimiz var. Film bolca aksiyon, macera, eğlence içermektedir. Ben size bu filmi tavsiye ediyorumm!

  • Filmin toplam hasılatı: 5.527.147,00
  • Filmin toplam izlenme sayısı: 311.496