Grafoloji senin hakkında neler söylüyor?

Grafoloji senin hakkında neler söylüyor? Grafolojistlere göre, diğer davranış şekilleri gibi, el yazısı da insanın kişiliği hakkında bilgi vermektedir. 

Yazı yazmak için artık her ne kadar çok klavyeleri ve dokunmatik ekranları kullanıyorda olsak. Kağıt ve kalemden asla vazgeçemeyeceğimiz durumlar oluyor.

Grafoloji el yazısını inceleyen bir alan.

L, T, H Harfleri

Araştırmacılar L, T, H harflerinin saplarını uzun çekiyorsak; hırslı bir yapıda olduğumuzu söylüyor.

Noktalı harfler

Noktalı harflerde mesela i harfinin noktası en üstteyse; hayalperest bir insandır diyebiliriz. Eğer ki; noktalı harfleri yuvarlak biçiminde yaptıysa diyebiliriz ki bu kişi çocuksudur.

Aradaki boşluklar

Bunun gibi aralarda boşluk varsa; bana rahat alan bırak demektir. Bu kişiler daha çok ağır hareket ederler. Tam tersiyse; hızlı hareket eden, enerjik biridir diyebiliriz.

Büyük-Küçük yazı

Büyük yazıyorsa; bu kişi öz güvenli biridir diyebiliriz. Küçük yazıyorsa da; daha çok içe kapanık bir insandır diyebiliriz.

Basık yazı – Silik yazı

Mesela bunun gibi kalın yazıyorsa; sözünün eri bir insandır denebilir, aynı zamanda sinirli de olabilir. Silikse; sakin bir insandır diye düşünüyorum.

Yazma stiliniz eğikse

Eğer eğik yazıyorsanız iletişiminiz iyi olabilir bunun yanı sıra eğik yazmak duygusallığa temayülün de bir işareti sayılır; fakat asıl çok aşırı eğik yazıyorsanız duygularınız sizi kontrol ediyor denebilir bu durumda.

Düz yazmak

Bunun gibi düz yazıyorsanız siz karar verirken işin içine duygularınızı karıştırmazsanız.

Tabi bu veriler %100 kesin olmamakla birikte bir çok alanda kullanılan bir tekniğe göre hazırlanıyor.


senin hakkında neler söylüyor? adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Instagram hesabımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.

Aşk İçin mi, Güç İçin mi? Truva Savaşına Farklı Bir Bakış