Evde canı sıkılanlara tavsiyeler

Merhabalar, salgının yayılmasını önlemek amacı ile okullar tatil edildi. Bu tatili sosyalleşerek geçirmek pek akıllıca bir hareket olmayacaktır haliyle. Derslere ayrılan vakit dışında yapacak pek bir etkinlik kalmıyor gibi gözükebilir. Ancak neyse ki durum böyle değil. Evde dört duvar arasında olmak birçok aktiviteyi yapmamıza engel değil.

İşte Tatilde Yapabileceğiniz Aktiviteler
Film/dizi izle

“Hah çok sağ ol hiç aklımıza gelmemişti…” dediğinizi duyar gibiyim ancak bu öneriyi sunmamın sebebi şu: Genelde aklımıza ilk gelen seçenekler her zaman es geçtiğimiz seçenekler oluyor. Normalde aklımızın bir köşesinde duran ve “ah bir boş olsam da doya doya izlesem” dediğiniz şeyleri izlemek için bu tatil büyük bir fırsat olabilir!

Oku!

Yukarıdaki seçenek kadar olmasa da bu da aklınıza ilk gelen seçeneklerden olabilir. Aman gözünüzü seveyim “sıkıcııııı…” deyip geçmeyin. Eminim günlük sorunların arasında ve hayatın karmaşası içerisinde sizin de biraz kafa dinlemeye ihtiyacınız vardır. Kitap okuyarak bunu sağlayabilirsiniz. Uzun zamandır aklınızda olan veya tamamen rastgele bir kitap seçin ve okumaya başlayın! İyi geldiğini göreceksiniz…

Kendi sanat eserinizi yaratın!

Bugüne kadar yaşamınızın yoğunluğundan dolayı kendinizi keşfedememiş olabilirsiniz. Belki içinizde her zaman sanata ufakta olsa bir ilgi vardı belki de gerçekten bu konuda iyisiniz. Ancak ve kötü subjektif kavramlar ve bu kavramların dışına kendi sanat algınızla çıkabilirsiniz. Sadece içinizden ne geliyorsa onu yapın ve ortaya bir eser koymayı deneyin. Resim, müzik, video… Aklınıza ne geliyorsa onunla sınırlısınız.

El işi yapın

Öncelikle bunu sadece kadınlara yönelik bir öneri olarak görmek gibi bir hataya düşmediğinizi varsayıyorum… İster geleneksel el işi olsun ister sanatçı ruhunuzu konuşturmaya yönelik olsun yapabileceğiniz birçok el işi mevcut ve bir şans verirseniz ne kadar zevkli olabileceğini eminim siz de keşfedeceksiniz. Özellikle şu sıralar birkaç popüler el işi var, ne olduğunu merak edenlere için birazcık gizem yaratmak istiyorum. 

BONUS: Ev işlerine destek olun 

Hiç suratınızı buruşturmayın. Genelde ev işlerini yapan biri oluyor evde ve belki sizden küçük bir yardım almak onun da hoşuna gider. Anneniz, babanız, eşiniz, kardeşiniz veya arkadaşınız… Her kimle birlikte yaşıyor olursanız olun ev işlerine destek olmak aynı zamanda bir şekilde beraber bir etkinlikte bulunmak gibi olabilir. Bir deneyin, hem bu şekilde beraber eğlenmenin yollarını da bulabilirsiniz belki