Bir Anda Her Şey Değişti

24
Bir Anda Her Şey Değişti

reklam

Bir Anda Her Şey Değişti

Merhaba sevgili okur. Hadi biraz sohbet edelim. Son zamanlarda nasıl hissediyorsun? Kendinle, hayatınla ilgili neleri fark ettin, neler değişti veya değiştirmen gerektiğini fark ettin? Hadi biraz bunları konuşalım…

Bir anda her şey değişti; günlük hayatımız, sokaklar, haber programları, eğitim, ilişkiler, iletişim…

KARMAŞADAN SAKİNLİĞE

Sabah uyanınca başlayan telaş yerini sakinliğe bıraktı. Kalabalıktan, hareketten, telaştan da izole olduk. Evde ya tek başımıza ya da sevdiklerimizle daha çok vakit geçirmeye başladık. Vakit bolluğundan bazılarım verimsizleşmiş de olabilir mesela ben 🙂 Kalabalığa, karmaşaya kaçtığımız yalnızlık usulca sokuldu bize. Kendinden kaçanlar kendileriyle kaldılar, hesaplar alınıp verildi. Belki de doğa, Tanrı, Allah, evren, enerji artık ne dersek bizi sakinliğe, meditasyona, düşünmeye, yüzleşmeye bu şekilde mecbur bıraktı. Zamanı gelmişti bence. Bir yandan ortak duygularda birleştirdi bizi. Sınıf, cinsiyet, meslek, yaş far etmeden çoğumuz ortak duyguları paylaşıyoruz: Gerginlik, korku, telaş, belirsizliğin verdiği rahatsızlık hissi ve yaşayabilme içgüdüsü. Bu süreç zorluklarla, ani ve farklı duygularla baş etmenin yolunu öğrenmek için de bir fırsat olabilir.

FAZLALIKLARDAN KURTULMA

Fazlalık iletişim, fazlalık sevgi(!), fazlalık ilişki… Tüm uzmanların ortak düşündüğü şey; bu dönemde gerçek, sağlam ilişkilerin devam edip diğerlerinin biteceği. Her türlü ilişki için söylüyorlar bunu.

Kim gerçekten yanımızda, kim bize karşı samimi, kim bizi merak ediyor ve önemsiyor hepsini anlayacağız. Bunun yanında zaman ayırmak isteyip de ayıramadığımız sevdiklerimizle, büyüklerimizle elbette uzaktan olmak şartıyla iletişim kurmanın tam zamanı.

HABERLER

İzlesek moralimiz bozuluyor, izlemesek uzak kalıyoruz. Kendi adıma sosyal medyadan gündemi takip eden biriyim ama inanmadan önce fazlasıyla düşünürüm. Sosyal medya bana herkesin içine bir şeyler atabildiği bir çöplük gibi geliyor elbette kullanım şeklimizle bunu azaltabiliriz. Haber programlarının daha doğru bilgi vereceğini düşünüyorum daha doğrusu inanmak istiyorum. Birkaç gündür fark ettim ki hep aynı şeyler konuşuluyor değişen tek şey rakamlar. Bu yüzden daha az takip etmeye başladım. Psikolojimizi olumsuz etkilemeyecek ama gündemden de uzak kalmayacak şekilde takip etmek en güzeli. Bu arada unutmadan hijyene, dışarı çıkmama kuralına, önlemlere dikkat ediyoruz değil mi?

Evet, yine çok konuştum. Bu şekilde bir içerikle başlamak istedim. Hepsi bildiğiniz, farkında olduğunuz şeylerdi büyük ihtimalle. Ben zor dönemlerde aynı düşünen, birbirini anlayan insanların ve o iletişimlerin normale göre daha önemli ve ihtiyaç duyulan bir şey olduğuna inanıyorum.

Hepimiz aynı şeyleri yaşıyor, hissediyor, düşünüyoruz. Yalnız değilsiniz. Bu süreçte kendimizi tanıyalım, hayatımızı fark edelim, sevelim, okuyamadığımız o kitapları okuyalım, yeni filmler izleyelim. Ben yeni bir hobi de edinmeyi düşünüyorum belki siz de düşünürsünüz. Kısaca hayatta kalmaya çalışmayalım, yaşayalım 🙂


Bir Anda Her Şey Değişti adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Aşağıdaki görsele tıklayarak Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

reklam

Benzer Yazılar
4 Yorum
  Gamze

  Elinize sağlık, gerçekten farklı bir çağa geçiyormuşuz gibi hissediyorum. Çok şey değişecek gibi..

  3 Nisan 2020 Cevapla
   Mihrimah Aksakal

   Değişim kaçınılmazdır. Sonucunun eskiye göre daha iyi olması için elimizden geleni yapmalıyız 🙂 Yorumunuz için teşekkür ederim eksik etmeyin lütfen 🙏

   3 Nisan 2020 Cevapla
  Muzaffer

  TÜm gündemimiz değişince anladık ki çok anlamsız şeylerle ilgileniyormuşuz

  4 Nisan 2020 Cevapla
   Mihrimah Aksakal

   Ne anlamsız ne değerli benim de farkına vardığım bir dönem. Hem çok zorlanıyorum hem de her farkettiğim şeyin sonrasında çok rahatlıyorum. Belki de ölümle yaklaşınca (Allah korusun çok dikkat etmeliyiz) yaşamayı öğrendik

   5 Nisan 2020 Cevapla

Bir cevap yazın